פעילויות ODT לגיבוש, העצמה ומוטיבציה

אין חברה שלא רוצה עובדים שמחים, ערניים ומלאי אנרגיה. תכונות אלו משפיעות באופן ישיר על התוצאות של העובדים ובסופו של יום, על התוצאות של החברה.

בגלל זה אפשר לראות שחברות כמו גוגל ומייקרוסופט מפנקות את העובדים בלי סוף. יש חדר נגינה, משחקים, אוכל מפנק ועוד. התוצאות שהם משיגים שוב ושוב, שעובדים טובים הם הערובה להצלחה של החברה. אחת הדרכים להפיק את המירב מהעובדים היא על ידי גיבוש צוות העובדים בפעילויות ODT, ראו דוגמה.

אז איך עושים פעילויות ODT שישיגו את המטרות שלכם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

פעילויות ODT 

בגלל המבנה הפסיכולוגי המובהק של פעילויות ODT יש מגוון רחב של פעילויות שבאות לצורת מטרות שונות. יש פעילויות שבאות לשפר את התקשורת ואיכות עבודת הצוות בין העובדים. כמו לדוגמה מעבר בשרוול צר בין קיר לקיר. במכשול הזה, העובדים צריכים להרים את השרוול יחד ואז להעביר אחד אחד, נדרשת תקשורת ועבודה בשיתוף פעולה.

יש פעילויות שבאות להטמיע צורת חשיבה של תכנון מקדים בעבודת צוות. באתגר הזה צריך להעביר את כל העובדים דרך רשת מסובכת בסדר מסוים. זה דורש תכנון מוקדם של הנתיב האפשרי למעבר בין הסיבוכים של הרשת. כמו כן יש פעילויות שבאות לבחון כיצד העובדים מגיבים במצבים לא ברורים. דוגמה טובה לפעילות הזו היא כאשר על חלק מהעובדים שמים מכסה על העיניים, על חלק מכסה על האוזניים ועל חלק מכסה על הפה. הם צריכים למצוא פתרונות יצירתיים ולתקשר, למרות המחסומים של כל קבוצה בצוות.

לסיכום וסיום, אם אתם רוצים להשיג משמעת עצמית יותר אצל הצוות, מוטיבציה או העצמה, פעילות ODT היא מעולה כדי להעלות את העובדים שלכם לשלב הבא בדברים שאתם רוצים. 

 

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים