מה מאפיין מכונת חיתוך מקצועי – חיתוך CNC

כמו תולעת עובדת מכונת החיתוך כדי לייצר את הגילופים, העיטורים או הציורים שאתם רוצים לראות במשטח שלפניכם. 

כשמדובר על תחומי העיצוב, הדיוק הוא קריטי. בגלל זה, בתעשייה אפשר למצוא היום מכונות עם דיוק ברמה גבוהה ועם בקרה שבודקת כל הזמן, תוך כדי פעולה את רמת הדיוק.

אז מה מאפיין את מכונות החיתוך המקצועיות הקיימות בשוק?

מכונת חיתוך מקצועי:

מכונות חיתוך לייזר החלו להופיע בשוק כשאנשים הבניו שלא צריך אמן גילוף כדי ליצור את הצורות שהם רוצים. בסופו של דבר, מכונה יודעת לדייק הרבה יותר, היא לא מתעייפת ולא רועדת ממאמץ.

בגלל זה פותחו שתי צורות של מכונות. אחת נשלטת בידי אדם המכוון ומנווט את פעולה המכונה ובעצם חותך על ידי המכונה. המכונה השנייה היא אוטומטית לחלוטין והיא פועלת בעזרת תוכנת מחשב שנותנת פקודות ללהב היכן לנוע ואיך. 

איכות החיתוך לא יכולה להתקבל אם מדוב במכונה שעובדת על להב. מקום החיתוך נפגע ברוב המקרים ובגלל זה, ייצרו מכונות שעובדות על קרן לייזר חדה. החיתוך בצורה הזו הוא כל כך מדויק, שאי אפשר לראות שהמקום חתוך בעין אנושית.

כל זה כאשר אנחנו מדברים על חיתוך, אולם בכרסום עדיין הלהבים הם אלו שעובדים כדי לכרסם וליצור צורות מדויקות. בגלל שלא מדובר בחיתוך מלא, שיוף לאחר העבודה של הסכין נותנת את ההחלקה הרצויה, ככה שלא רואים שום דבר מהכרסום עצמו.

בחיתוך CNC המכונה מעבירה את הלהב בצורה אנכית ויש מכונות שתומכות בשתי הצורות. בהתחלה יסמנו את המקום הרצוי ואז, המכונה עוברת בצורה אופקית שלב אחר שלב, עד לקבלת העומק הרצוי והשקיעה המדויקת.

לסיכום, חיתוך וחריטה CNC הוא המתקדם ביותר כאשר מדובר על כרסום בעץ. 

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים