מערכות מורכבות

מה הופך מערכת מחשוב ולא ממש משנה את מי היא אמורה לשרת, למערכת חווייתית ונוחה, למערכת ידידותית וכזו שאכן נותנת מענה נוח וטוב לכל צורך או עניין?

ברור. ככל שהמערכת תהיה עשויה בצורה יותר טובה, ככל שהיא תהיה מתוכננת באופן מקצועי יותר הרי שחווית המשתמש תהיה טובה הרבה יותר.

מה הן בעצם המערכות המורכבות עליהם אנחנו מדברים ומי מייצר אותם? את זה ננסה ללמוד במאמר שלפנינו.

מערכות מורכבות – נעים להכיר

למעשה כל עסק מתנהל היום בעזרת מערכות מורכבות. ככל שבית העסק הוא גדול יותר, הוא מסועף יותר ויש לו יותר סניפים או שהפעילות שלו היא יותר ענפה, הרי שהמערכת הממוחשבת תהיה יותר מורכבת והיא תדרוש עמידה בפרמטרים גבוהים במיוחד. כי מערכת ממוחשבת אשר עליה נשענת כל הפעילות חייבת להיות כזו שמסוגלת להתמודד עם כל האתגרים על כל העומסים ועל כל מה שכרוך בכך. 

אין ספק כי מערכת מורכבת שאינה מצליחה לעמוד בדרישות, היא לא מערכת שתיתן את המענה הנדרש.  מערכת שאינה תואמת את הדרישות היא מרכת שעשויה לקרוס בזמנים של עומס ולגרום לתקלות שונות במהלך יום העבודה. כי ידוע לכולנו שכאשר המערכת הממוחשבת שובתת, כל העסק יוצא להפסקה והפעילות כולה משתתקת למשך זמן לא יודע.

פונים אל המקצוענים

בדיוק בגלל שהדרישות מהמערכת הממוחשבת של הארגון או העסק הגדולים הן דרישות כל כך מורכבות, מומכן, בגלל שהמערכת המחשוב חייבת לעמוד במבחנים ובאתגרים כל כך גדולים במהלך כל יום עבודה, אי אפשר להשאיר את מלאכת ההרכבה ואת מלאכת ההתקנה של התוכנה בידי אנשים שהם לא ממש מקצוענים. חובה לבדוק ולברר היטב לפני שמפקידים את העבודה בידי אי מי על מנת שאפשר יהיה להיות בטוחים כי היא אכן תיעשה בצורה הראויה.

מערכת הזמנות מורכבת למשל, אשר מכינים ומייצרים אותה אנשי מקצוע שיש להם את הניסיון הנדרש בתחום, היא מערכת שאכן תוכיח את עצמה בשטח ואפשר יהיה להפיק ממנה את מלוא התועלת לאורך כל הדרך.

מערכת תקנית ואיכותית היא למעשה סוד ההצלחה של כל בית עסק.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים

איך משחקים פוקר באינטרנט

ישנן תוכנות ואף אתרים שמאפשרים לשחק פוקר באינטרנט. כך שאם אתם מתעניינים לגבי פוקר אונליין, ככה שתוכלו להתחיל להרוויח כסף, תוכלו לעשות את זה בהצלחה

קרא עוד »