מה זה קריפטו

בשנים האחרונות עולה השיח על מטבעות דיגיטליים ורבים שואלים את עצמם מה זה ביטקוין או מה זה קריפטו? הרעיון בבסיסו נולד כאשר היו מי שפיקפקו ברעיון המטבע. אם נקצר את ההיסטוריה למספר משפטים בודדים נגיד כי המטבע הוא מה שנוצר כאשר בני האדם העדיפו לעבור מסחר חליפין לסחר שווי ערך למוצר. כלומר, אם בעבר היו מחליפים עגבניות תמורת מלפפונים, אז היום המטבע הוא מה שבעזרתו אנחנו יכולים לחשב מה הערך של כל מוצר ולפיו אנחנו יכולים לדעת מה כל אדם יכול לרכוש לעצמו. 

קריפטו הוא מה שנולד לאחר הביטקוין והאתריום. מדובר על מה שהוא כבר לא מטבע פיזי השייך למדינה זו או אחרת, שכן היום ברוב העולם עדיין נעזרים במטבעות המשייכות לכל מדינה, מהלירה שטרלינג הבריטית ועד הדולר האמריקאי דרך יואן סיני ועוד. אלא שכאן אנחנו מדברים על מטבע גלוגבאלי שלא שייך לאף מדינה שאיתו ניתן להחליט מה הערך של כל מוצר. 

> קראו על קורסים מקצועיים במכללת אפיק

במה משקיעים כאשר משקיעים בקריפטו 

קריפטו הוא למעשה סוג של נכס דיגיטלי. יוצרים אותו באמצעות קוד הצפנה מתוחכם שניתן ליצור ממנו מספר מוגבל. כך אנחנו מקבלים מה שהוא שורה של מטבעות ששווין הוא ביחד לדולר האמריקאי ואיתו ממש ניתן לבצע עיסקאות. ההשקעה בקריפטו היא למעשה השקעה בשני דברים. יש מי שיכול לרכוש פשוט קריפטו ויש מי שיכול לרכוש מניות של חברות העוסקות בפיתוח המוצר או בתעודות סל שמתחקות אחר המדד של מטבעות הקריפטו. 

ישנן עוד אופציות למשקיע המתחיל. בכל מקרה ההמלצה היא לעולם לא לשים את כל הביצים בסל אחד. אמנם מדובר על מוצר שהגדיל את התשואה שלו באחוזים רבים לאורך עשר השנים האחרונות אבל אין זה אומר כי לא מדובר על מניות בסיכון גבוה שיש לרכוש בזהירות. 

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים

האם זה בטוח לשחק פוקר באינטרנט?

משחק הפוקר הוא משחק תחרותי ביותר, וההימור גבוה. השחקנים חייבים להיות זהירים מאוד כדי למנוע הפסדים פוטנציאליים. על מנת להפחית את הסיכון להפסיד כסף, משחק

קרא עוד »

מי צריך שרת פרטי?

יש הרבה אנשים שאין להם גישה לשרת פרטי, והם צריכים יותר מסתם דואר אלקטרוני וקבצים. הם צריכים את היכולת לאחסן את הקבצים שלהם, לקרוא אותם

קרא עוד »