וירוס כופר – גם אתכם הוא יכול לתקוף

וירוס כופר הוא סוג של תוכנות זדוניות שמצפין את הקבצים האישיים שלך ודורש תשלום על מנת לפענח אותם. זה יכול לשמש לפשעי סייבר או, בדרך כלל, כסוג של סחיטה. ברגע שווירוס הכופר ידביק את המחשב שלך, הוא יופיע על המסך שלך עם הודעה הטוענת שננעלת בחוץ על ידי התוקף והוא יראה לך איך לשלם כדי להחזיר את השליטה על המחשב שלך. וירוסי כופר מתוכננים כך שלא ניתן להסירם מבלי לשלם את הכופר. הם יכולים גם להדביק מחשבים אחרים ברשתות אם הם לא מתוקנים או מעודכנים באופן קבוע, ולכן חשוב ליישם מערכת אבטחה מידע בעסק קטן או גדול.

בעיה מתרחבת והולכת 

וירוסי כופר הופכים נפוצים יותר ומסוכנים יותר ככל שעובר הזמן. אם אתה תוהה כיצד למנוע מהמחשב שלך להידבק בתוכנת כופר, עליך לוודא שמותקנת על המערכת שלך תוכנת אנטי וירוס עדכנית. ישנן גם כמה דרכים שבהן אנשים יכולים להגן על עצמם מפני וירוסי כופר, כגון הפעלת אימות דו-גורמי בחשבונות המקוונים שלהם, שימוש בסיסמאות שונות עבור חשבונות שונים ושמירה על גיבוי הנתונים האישיים שלהם למקרה שהם יידבקו בנגיף. ההערכה היא שתוכנת כופר עלתה לעסקים כ-5 מיליארד דולר בשנה האחרונה.

איך מתגוננים? 

כמה מהדרכים הנפוצות ביותר להגנה מפני וירוסי כופר הן:

  1. גבה את הנתונים שלך באופן קבוע ואחסן אותם במקומות שונים כמו התקנים נשלפים.
  2. ודא שמותקנת במחשב שלך תוכנת אנטי וירוס טובה וכן ודא שמותקנת במחשב שלך תוכנת אבטחה טובה.

השתמש באימות דו-גורמי במידת האפשר. ניתן למצוא פיתרון לוירוס כופר על ידי שימוש במערכות אימות דו-גורמי (2FA), הדורשות שתי פיסות מידע כדי להיכנס: הסיסמה שלך וקוד מיוחד שנשלח לטלפון או למייל שלך.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים