בדיקות תוכנה אוטומטיות

בדיקה תוכנה אוטומטית, היא תהליך המאמת אם התוכנה פועלת כראוי ועומדת בדרישות לפני שהיא משוחררת לייצור או לצרכן. א מתי תצטרכו את התוכנה הזו ולמי היא מתאימה? במאמר זה, נרצה להרחיב מעט על תוכנה אוטומטית לבדיקות תוכנה.

בדיקות תוכנה אוטומטיות

שיטת בדיקת תוכנה זו, משתמשת ברצפים עם סקריפט המופעלים על ידי כלי בדיקה. כלי בדיקה אוטומטיים, מבצעים בדיקות של התוכנה, מדווחים על תוצאות ומשווים תוצאות עם ריצות בדיקה קודמות.

ארגון, כל ארגון, יכול להחיל בדיקות אוטומטיות על מגוון רחב של מקרים, כגון יחידה, API ובדיקות רגרסיה.

היתרון העיקרי של בדיקות תוכנה אוטומטיות, הוא בכך שהן מפשטות כמה שיותר מהמאמץ הידני לתוך קבוצת סקריפטים. לדוגמה, אם בדיקת יחידות צורכת אחוז גדול ממשאבי אבטחת האיכות (QA) של צוות, אז תהליך זה צריך להיות מוערך כמועמד לאוטומציה.

זמן פעולת התוכנה

בדיקות אוטומטיות, יכולות לפעול שוב ושוב בכל שעה ביום. גישה זו משתלבת עם בדיקות מתמשכות כמו גם אינטגרציה מתמשכת (CI) ואספקה ​​מתמשכת (CD), שמטרתן להעביר שינויים בקוד לייצור ללא שערים הדורשים התערבות ידנית.

היתרונות של בדיקות אוטומטיות

בדיקות אוטומטיות יכולות להגביר את היעילות של צוות QA. כמה מהיתרונות כוללים:

  • דיוק גבוה יותר
  • יכולות דיווח טובות יותר
  • כיסוי מוגבר
  • יעילות משאבים משופרת
  • זיהוי באגים משופר
  • שימוש חוזר מוגבר

כאשר בודק תוכנה בודק מערכת באופן ידני, הוא יכול לטעות, במיוחד כאשר אפליקציה מכילה מאות עד אלפי שורות קוד.

אוטומציה, מסייעת לצוות ה- QA להימנע מטעויות אנוש אלו בבדיקות יישומים ומבצעת בדיקות בטווח זמן מהיר יותר מאשר אילו היו נעשות באופן ידני. זו הסיבה שרבים עושים שימוש בתוכנה אוטומטית לבדיקת תוכנות.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים

שיעורים פרטיים במדעי המחשב

מדעי המחשב, חקר המחשבים והמחשוב, לרבות היסודות התיאורטיים והאלגוריתמיים שלהם, החומרה והתוכנה והשימושים בהם לעיבוד מידע. הדיסציפלינה של מדעי המחשב כוללת חקר אלגוריתמים ומבני נתונים,

קרא עוד »