מתי כוכבי: עידן הפרטיות ברשת

אחד הדיונים הבולטים, הפופולאריים ביותר בתקשורת בכלל ובפרט בעולם הטכנולוגיה, מתעסק בכל מה שקשור לפרטיות שלנו. אנחנו רואים דיון נרחב בנושא זה, הן בהקשר ליכולות של חברות טכנולוגיה גדולות לאסוף עלינו מידע בצורות שונות ואנחנו רואים דרך העובדה שמכשירים מסוימים, מסוגלים להתחבר לאינטרנט, מה שמעלה שאלה, מה הגבולות, מה היכולת שלו להגן על הפרטיות שלנו בצורה כזו. 

במשך שנים, הפרטיות היתה מוגנת, לא היתה אפשרות לחדור אליה, אלא בדרכים שאפשר להחשיב אותן פרימיטיביות. היה לנו גם הרבה יותר קל להגן עליה והרבה יותר להתמודד עם אנשים שביקשו לפלוש לתוכה.

> קראו כתבה בדה מרקר על מתי כוכבי

האינטרנט והטכנולוגיה שינו את זה. היום אנחנו מתקשים להגן על הפרטיות שלנו ואפשר לומר שאנחנו כמעט לא יכולים לעשות את זה. הרי כל אחד מאיתנו חבר ברשת חברתית כזו או אחרת, כל אחד מאיתנו מבקר מדי יום באתרי אינטרנט שונים, משאיר אחריו מה שנקרא "עקבות דיגיטליות", מה שבסופו של דבר, עלול להוביל לכך, שאם רוצים, אפשר לגלות עלינו כמעט הכל. 

נוסיף לכך את העובדה שחלק גדול מהאמצעים והכלים בהם אנחנו משתמשים, מחוברים לאינטרנט, אז אפשר לפרוץ אליהם מרחוק ולעקוב אחרינו. למשל, מחשבים, מצלמות אבטחה, בית חכם וכל דבר אחר. 

אז כיצד מתמודדים עם המצב החדש

יש כמה הנחות, כמה הסברים, כיצד אפשר להתמודד עם המצב החדש, קראו את דברי מתי כוכבי בנושא. רבים סבורים שאי אפשר, ולכן אנחנו צריכים פשוט לקבל אותו. אנחנו לא יכולים לחיות בעידן האינטרנט בלי להיחשף. יש בכך יתרונות ויש בכך חסרונות ועלינו לקבל את המצב החדש ולדעת להתאים את עצמנו אליו. 

יש כאלה הסבורים שאפשר למצוא הגנות וצריך לייצר הגנות, בין אם מדובר בחוקים ואכיפה ובין אם מדובר בטכנולוגיה. חשוב לומר, גם אם נייצר את ההגנה הכי טובה, סביר להניח שיהיה תמיד שירצה לנסות ולעקוף אותה, מאחר והוא יכול להכניס מזה הרבה מאוד כסף. 

בכל מקרה, אין ספק שכל הנושא של פרטיות ברשת הוא מאוד בולט, מאוד חשוב, וזה נושא מאוד מדובר בכל דיון שעוסק בשאלה, איך העולם שלנו נראה ואיך הוא ייראה בעתיד. 

 

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים