מה זה ענן פרטי?

ענן פרטי הוא פלטפורמת תוכנה המאפשרת לך לארח את היישומים שלך בשרת פרטי ולגשת אליהם רק מהדפדפן שלך. זה נפוץ ביותר בשוק הארגוני, שבו חברות צריכות לארח את האפליקציות שלהן. בהקשר זה, המונח "ענן פרטי" מתייחס לשרת שאינו מחובר לאינטרנט או לרשת ציבורית כלשהי.

לענן הפרטי מערכת הפעלה משלו, שמפרידה בינו לבין מערכת ההפעלה הראשית של החברה. היתרון העיקרי של שימוש בעננים פרטיים על פני עננים ציבוריים הוא שהם מאובטחים יותר וניתן להשתמש בהם עבור יישומים לא קריטיים. עננים פרטיים הם גם חסכוניים יותר מכיוון שהם אינם דורשים עלויות תשתית ותחזוקה (כלומר, הם אינם זקוקים לשרתים).

כיצד נוכל להשתמש בענן פרטי ומהם היתרונות שלו?

ניתן להשתמש בו להפעלת יישומים מרובים באותו שרת פיזי מבלי להשפיע על הביצועים או הקיבולת. המשמעות היא שאתה יכול להשתמש בו כדי לארח את תוכן האינטרנט שלך, יישומי מסחר אלקטרוני ושירותים אחרים באותו שרת פיזי מבלי שתצטרך לשכפל אותם על פני שרתים שונים.

בדרך כלל משתמשים בעננים פרטיים לאחסון וגיבוי נתונים. הם משמשים גם עבור וירטואליזציה, ניהול תשתית ומשימות מחשוב אחרות. קיים מגוון רחב של ספקי ענן שונים הזמינים בשוק. הנפוצים שבהם הם Microsoft Azure ו-Amazon Web Services (AWS).

ענן פרטי הוא קבוצה של שרתים הפועלים על שרת פיזי בודד או אשכול שרתים המוקדשים למטרה מסוימת. הוא אינו מחובר לאינטרנט וניתן להגדיר אותו ככזה, או שהוא יכול להיות מחובר לאינטרנט באמצעות מתאם רשת חיצוני ללא הגבלות על סוג התעבורה שהוא יכול לשלוח או לקבל.

רוב החברות משתמשות בעננים פרטיים כאשר הן צריכות לארח מספר אפליקציות במקום אחד, אך לרוב הן משתמשות בהן כמרכזי התאוששות מאסון. כך החברה לא צריכה לדאוג מתקלות חומרה, מכיוון שהכל יישאר זמין הודות לשרתים הייעודיים שלהם המוגנים על ידי חומות אש משלהם, מערכות אבטחת רשת ומדיניות חומת אש של תוכנה.

פרטים נוספים באתר של Interhost >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכן לאתר שלכם – האם כדאי לכם לעשות את זה בעצמכם או שעדיף דרך כותב תוכן מקצועי?
כותב תוכן הוא אדם שיוצר תוכן לאתרים, אבל אין לבלבל אותם עם האנשים שכותבים דפי אינטרנט או מאמרים....
קרא עוד »
יונ 23, 2022
האם אפשר לבנות על קיומו של הביטקוין לאורך זמן
מטרת מטבעות הקריפטו (קריפטוגרפיים) היא בעצם לשנות את מערך הכלכלה בעולם. קהילת מפתחי ומשקיעי הביטקוין...
קרא עוד »
ינו 30, 2022
בט 365 תוצאות בעברית – זמין לכל אחד
Bet 365 הוא אחד מאתרי המשחקים המקוונים המובילים בעולם, והוא מציע תוצאות בעברית ללקוחותיו. עם תכונה זו,...
קרא עוד »
מרץ 08, 2023