הקמת חנות אינטרנטית חינם – מתי זה לא מספיק?

הקמת חנות אינטרנטית בחינם נשמע כמו יופי של עסקה. אתם מקבלים את כל מה שצריך כדי לפתוח חנות אינטרנטית ולא משלמים על זה כלום, אבל עד כמה המציאות קרובה לפנטזיה והאם חינם זה בכלל משתלם?

חנות אינטרנטית חינם – האם זה באמת חינם?

מצד אחד, חינם נשמע מאוד מפתה. זה לא עולה לכם כלום וזה יכול לחסוך לכם הרבה כסף. מצד שני, "חינם" בדרך כלל עולה הרבה כסף, בסופו של דבר.

לכן, כשמציעים לכם חינם, במיוחד שירות חיוני ויקר, כמו פתיחת חנות אינטרנטית, כדאי לבדוק היטב מה כתוב באותיות הקטנות.

איך מקימים חנות אינטרנטית בחינם?

הקמת חנות אינטרנטית בחינם או בתשלום, כרוכה בידע מקצועי, ניסיון מעשי, מומחיות בתחומים טכנולוגיים שונים, אנשי צוות שיודעים לנהל פרויקטים, תכנות, פיתוח, עיצוב, שיווק וקידום. 

תהליך ההקמה עצמו בדרך כלל נעשה בשלבים, כאשר הקמת הבסיס יכולה להיות מהירה יחסית, אם אתם מקימים את החנות על פלטפורמה שמציעה מלכתחילה תבניות עיצוב מוכנות, אחסון על גבי שרת קיים, כתובת URL ואפשרות רכישה מאובטחת.

כל זה יכול להספיק לכם בעיקר כדי להתנסות ולהכיר את הפלטפורמה, להרגיש איך  לנהל חנות אינטרנטית ואפילו להתחיל לבנות קהל לקוחות שיכול לרכוש מכם מוצרים.

אבל מה קורה כאשר קהל הלקוחות שלכם מתחיל לגדול, המכירות שלכם מתחילות לתפוס תאוצה והצרכים של העסק שלכם כבר קצת יותר מורכבים?

מתי אפשר להתפתח מעבר לחנות אינטרנטית חינם?

הקמה של חנות אינטרנטית פעילה, עסוקה ומבוססת לטווח ארוך, מצריכה אפיון של קהל היעד, המתחרים והמוצרים, פיתוח ועיצוב, בניית מפרט טכני והיררכיה, יצירת גלריה ותיאורי מוצר, תהליכי שיווק SEO ועוד – כדי לוודא שהחנות שלכם תהיה נוחה לשימוש, מעניינת וכדי שתצליח להגיע אל קהל היעד שלה.

למידע על שיווק חנויות וירטואליות לחצו על הלינק

בנוסף, כאשר העסק שלכם מתחיל להתפתח ולהצליח, גם אתם נעשים יותר עסוקים ולכן יש לכם פחות זמן להתעסק עם השיווק, אתם פחות פנויים  לטפל בתחזוקה של האתר, לבצע עדכונים חשובים, לעשות אופטימיזציה ולרענן את התוכן.

משום כך ,עסקים בתחילת דרכם, בשלב הגישוש, יכולים בהחלט ליהנות משירות הקמת חנות אינטרנטית בחינם, אבל כאשר העסק מתחיל לפרוח, כדאי שיהיו בעלי מקצוע העומדים לשירותכם ונותנים לכם את כל מה שחנות אינטרנטית צריכה כדי לעבוד באופן חלק.

לבסוף, ככל שתשפרו את החנות שלכם ותוסיפו לה פונקציות שונות (בתשלום), יהיה לכם יותר קל למכור, הקהל שלכם יהנה יותר מהשירות, תהיה לכם יותר יכולת לבצע המרות ותוכלו להרוויח יותר. אז אתם מבינים, שחינם לטווח ארוך… זה לא תמיד משתלם.

 

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים