סרט מוצר שיווקי

מבלי להכיר אתכם באופן אישי, ברור כשמש כי בתור עסקים יש לכם מטרה ברורה: למכור, וכמה שיותר. הגדלת מחזור המכירות מעידה על משהו טוב מאד שאתם עושים, על צמיחה והתפתחות ועל רווח כלכלי גדול יותר. לא מעט עסקים מרגישים תקופה ארוכה כי הם עומדים במקום (גם אם הוא מקום טוב). איך מצליחים להתקדם צעד נוסף ולהגיע אל עוד לקוחות? בין היתר, עם הפקה של סרט מוצר שיווקי! באמצעות סרטון נכון, ענייני וכזה שמעביר את המסר בצורה חדה, ניתן להגדיל את מכירות המוצר שלכם.

 

סרט שיווקי למוצר שלכם – מה זה אומר בעצם?

יש לכם מוצר שאתם בטוחים ומאמינים בו, אך אתם עדיין מרגישים שהוא לא מיצה את הפוטנציאל המלא שלו? סרט המוצר מתמקד בעיקר במוצר, תוך הדגשת התועלות שלו, היתרונות שלו והדרך שבה הוא עתיד לשנות את חיי המשתמשים בו. סביר להניח כי למוצר שלכם כבר קיים מתחרה בשוק, וזו הסיבה כי חשוב להדגיש את הבידול שיש למוצר לכם. בידול יכול להיות כל דבר שמייחד אתכם מאחרים: מחיר השקה נמוך מאד, מוצר אורגני/ידידותי לסביבה, עמידות לאורך זמן, תעודת אחריות ארוכה וכן הלאה.

 

סרט מוצר שיווקי בשפה המאפיינת אתכם!

המוצר שלכם משרת קהל יעד מאד ספציפי החולק מאפיינים משותפים: לעתים זהו מין, לעתים אזור מגורים בארץ ולעתים גיל. לכל קבוצה ספציפית, ישנה שפה מסוימת שהיא מצפה שידברו איתה בה. על מנת להמחיש את חשיבות השפה בסרט השיווקי שלכם, ניתן לתאר את הסיטואציה הבאה:

 

כאזרחים בישראל, אתם מצפים שאנשים יפנו אליכם בעברית. כך, תוכלו לנהל אינטראקציות עם אנשים שונים, למסור מידע ולקבל מידע. דומה הדבר עם קהל היעד שלכם אליו מיועד המוצר שלכם: הוא יגיב (בחיוב) לפרסום או לסרט השיווקי, רק אם הוא ידבר בשפה שהם מכירים / אוהבים / מתחברים אליה.

 

שפה בסרטון שיווקי – איך היא באה לידי ביטוי?

כשמדברים על שפה, מובן כי מדברים על אסטרטגיה שלמה המעניקה חשיבות לגובה השפה, שימוש בסלנג, אורך המשפטים, איזכורים של מובילי דעת קהל, רפרנסים מהתרבות הפופולארית וכיוצא בזה. לדוגמא:

  • מוצר המיועד לנערים בחטיבה, יתוקשר בשפה קלילה, ישירה ובגובה העיניים
  • מוצר המיועד לאמהות, ידבר בשפה של רגש אמהי ושל שינוי גדול בחיים
  • מוצר המיועד לבני הגיל השלישי יתקושר בשפה פשוטה, בקצב איטי ובמשפטים ברורים

 

כבעלי עסקים, סרטון המוצר עובד בשבילכם 24/7 – ללא הפסקה!

בזמן שאתם ישנים ומתכוננים ליום העבודה הבא, הסרטון השיווקי שלכם שמקום המגורים שלו הוא הרשת, ממשיך לעבוד ולעשות את העבודה בשבילכם. את הסרטון תוכלו להעלות לאתר הבית שלכם, לעמוד העסקי בפייסבוק, לפרסם אותו בקמפיין ממומן באינסטגרם ולשתף אותו גם ביוטיוב. מדובר על הפצה נרחבת שחושפת את המוצר לצופים רבים.

 

עד כה הייתם צריכים להעסיק אנשי טלמרקטינג שיספרו ללקוחות על המוצר החדש? מדובר על דרך מעט מיושנת, שגם על היעילות שלה אפשר להתווכח. סרט מוצר שיווקי משיב למתעניינים על השאלות, ומאפשר להם לפנות אליכם לקבלת פרטים נוספים.

 

3 דברים שסרטון שיווקי חייב לכלול בתוכו

  • ראשית, הדגמת המוצר. לא משנה אם אתם מפרסמים בושם, אפליקציה או מערכת ישיבה. יש להדגים את המוצר בסרטון ולהמחיש לצופים את הרעיון המרכזי ואופי השימוש. במידה ואתם מפרסמים מיכשור רפואי או מוצר חשמלי שחשוב לכם להציג את הדרך שבה הוא עובד בפועל, שלבו גם אנימציה.
  • יש לבנות אסטרטגיה שיווקית התואמת את קהל היעד שלכם, ובהתאם לזהות את נקודת הכאב. כך, ניתן לשלב אותה בתוך הסרטון ולמנף את הסיכוי כי יפנו אליכם לאחר הצפייה בסרטון.
  • תסריט מקורי – חובה! ככל שתפנו בצורה מקורית, יצירתית וחדשנית יותר לצופים, כך יש לכם סיכוי גבוה יותר לזכות בתשומת הלב שלהם.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים