מאגר תמונות למצגות ללא זכויות יוצרים

מידע באינטרנט יכול לעבור במספר דרכים כאשר המקובלות ביותר הם על ידי חומר כתוב ועל ידי תמונות או סרטונים המצורפים אליו בדרך כזאת או אחרת. במצגות מקצועיות התמונות נדרשות ביותר.  תמונה יכולה לעורר אצל הרואה אותה את ההזדהות העזה וליצור את האפקט הנדרש. לעיתים, מציבים אותה במקום בולט בראש העמוד, ויש מקרים, בהם מוסיפים אותה לצד הטקסט להמחשה. ניתן להוריד תמונות מאתרים חינם לצורך עריכת מצגות או פרסום בגוגל, אבל יש צורך להכיר אותם כדי לא להפר זכויות יוצרים. 

מהן זכויות יוצרים

הגדרת זכויות יוצרים היא כזאת. הזכות לשימוש בתמונה נתון בלעדית לבעליה, אלא אם כן, הסכים לתת לעשות בה שימוש. קיים ספקטרום רחב של רישיונות שיש להכיר אותו. לשם הגנה על היצירות הללו נוסד ארגון מיוחד. צריך לציין, כי רוב הרישיונות חייבים לתת קרדיט ליוצר המקורי. ניתן לתבוע על הפרת זכויות יוצרים כזה ולשלם כסף רב בגין הפגיעה בה. תביעות נידונות בבתי משפט ובבוררויות. לרוב, אין קושי להוכיח הפרה כזאת ולכן, לא מומלץ לאף משתמש להיכנס לפינה לא טובה כזאת.

שימוש במצגות

בעלי מקצוע רבים משתמשים במצגות למטרות שונות. כך, ארכיטקטים בעת תכנון בית, אנשי הייטק היוצאים במיזם חדש ומבקשים להגיש מצגת במסגרת תקציר מנהלים למשקיעים, חברה העוסקת בפיתוח מוצרים חדשים ועוד. בעת בחירת תמונות להורדה יש צורך לוודא גם שאיכותן טובה ויש מאגר מגוון ממנו ניתן לבחור את אלו הקולעות ביותר לצרכים ולמטרות הפרסום. הפתרון היעיל ביותר והמונע הסתבכויות הוא היעזרות במומחים לנושא אשר מכירים את מאגרי התמונות הטובים הניתנים חינם. יש אתרי נישה בנושאים מסחריים, היסטוריים ועוד. באחרים ניתן למצוא גם סרטונים וכן הלאה. כך ניתן יהיה לנצל אותם ללא פגיעה בזכויות יוצרים.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים

לוגו לעסק במחיר אטרקטיבי

הייחוד שאתם מעניקים לעסק שלכם תלוי במיתוג שלו ובאופי השירות. עיצוב לוגו שמשדר את אופי העסק עשוי לבדל את העסק שלכם ולהעביר את המסר בצורה

קרא עוד »
3 מאגרי תמונות מומלצים לאיורים

3 מאגרי תמונות מומלצים לאיורים

מאגרי תמונות הם הפתרון האינטרנטי האידיאלי לצורך שימוש הוגן בתמונות, או יצירות גרפיות אחרות, בעלות זכויות יוצרים, באופן ישיר על ידי המשתמש הממוצע, אשר מעוניין

קרא עוד »
עו"ד לדיני אינטרנט

איך לבחור עו"ד לדיני אינטרנט?

עו"ד לדיני אינטרנט מספק ייעוץ משפטי באספקטים שונים הקשורים לתחום האינטרנט כמו למשל הגנה על זכויות יוצרים ברשת, פרטיות ותנאי שימוש, לשון הרע ואספקטים נוספים.

קרא עוד »