נכס דיגיטלי מול נדל"ן – היכן ניתן להשיג תשואה גבוהה יותר?

המרדף אחר התשואה הגבוהה יותר תמיד יהיה בקרב אנשים המחפשים להשקיע בנכסים שונים, בין אם דיגיטליים ובין אם פיזיים. עד לפני כמה שנים אנשים לא ידעו בכלל על נכסים דיגיטליים וכאשר דיברו על נכס לרוב התכוונו לנכס פיזי כמו למשל דירה להשקעה, קרקע חקלאית או נדל"ן מסחרי. כיום בעידן בו האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו אנשים החלו לפתח נכסים דיגיטליים מסוגים שונים: כלומר אתרים המניבים רווחים לבעליהם.

מהם נכסים דיגיטליים?

נכסים דיגיטליים אלו אתרי אינטרנט המייצרים הכנסה לבעלי האתר. כל עוד האתר מכניס יותר כסף מאשר ההוצאות הכרוכות בתחזוקה והתפעול השוטף שלו (ועלויות הקידום והפרסום שלו) הוא נכס רווחי. ככל שהרווח גבוה יותר (ככל שהתשואה גבוהה יותר) כך הנכס בעל ערך כלכלי רב יותר. נכסים שכאלה יכולים להרוויח מתוכניות שותפים, מכירת לידים, פרסומות PPC ועוד שיטות רבות אחרות. ברגע שהנכס מרוויח מספיק כסף ויש לו תנועת גולשים קבועה ניתן לקרוא לו נכס דיגיטלי למשל לטובת שיווק שותפים ולבחון אותו מול נכסים אחרים, כולל נכסים פיזיים.

מה יותר משתלם? נכס דיגיטלי או נדל"ן?

נכס דיגיטלי דורש תחזוקה שוטפת. אם אתם לא יודעים לבצע אותה בעצמכם תצטרכו לשכור איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם בצורה מקצועית. נדל"ן יכול להתבטא גם בדירה להשקעה אותה אתם יכולים לרכוש ויודעים פחות או יותר מה מצפה לכם מבחינת מיסים, עורך דין, תחזוקה וכו'. מצד אחד הנדל"ן יעלה לכם הרבה יותר מאשר נכס דיגיטלי שיניב לכם את אותה התשואה ומצד שני מדובר בשוק יציב יותר בשנים אלה שכן אם הנכס הדיגיטלי שלכם לא מתוחזק היטב הוא יכול לרדת מערכו. בכדי להרוויח 3000-4000 שח שכירות חודשית מנכס פיזי לרוב תצטרכו להשקיע מעל מיליון שקלים בדירה להשקעה או נכס מסחרי כלשהו. לעומת זאת כדי לקבל הכנסה חודשית כזו מנכסים דיגיטליים תוכלו להשקיע עד 150 אלף שקלים לנכס שכזה. לכן התשואה לרוב תהיה גבוהה יותר בנכס הדיגיטלי.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים

לוגו לעסק

לוגו הוא החלק החשוב ביותר בעסק. הם הדבר הראשון שאנשים רואים והם יכולים ליצור או להרוס עסק. לוגו צריך להיות מסוגל לייצג את החברה בצורה

קרא עוד »

מערכת crm מומלצת

מערכת ה-CRM היא תוכנה המסייעת לחברות לנהל את הלקוחות והמכירות שלהן. זה משמש חברות כדי לעקוב אחר הלקוחות והמכירות שלהן. מערכת ה-CRM מסייעת לחברה לנהל

קרא עוד »