איך להיזהר מפני אתרים זדוניים?

אחת הבעיות הקשות ביותר שאנחנו מתמודדים איתה ברשת האינטרנט כיום, היא תופעה של אתרים זדוניים, אתרים לא אמיתיים שכל מטרתם הוא לקחת מאיתנו מידע או להכניס תוכנות רוגלה למחשב שלנו. לכן חשוב מאוד שנדע כיצד להתמודד איתם.

מה עלינו לעשות בשביל להגן עלינו ועל המחשב שלנו?

אתרים מוכרים

כל אחד מאיתנו יודע, מהו נחשב אתר מוכר. אם אנחנו מחפשים חדשות נניח, אז ניכנס אל אתר חדשות מוביל, ולא לכל אתר אינטרנט שמציע לכאורה מידע כזה או אחר. שכן אין לנו מושג, לא רק מי עומד מאחורי המידע הזה, אלא האם האתר אמיתי.

לא לספק מידע אישי

לא בכל אתר אינטרנט זה נכון מצידנו להשאיר מידע. יש אתרים זה שהגיוני ונכון. בין אם זה רשתות חברתיות מסוימות ובין אלה אתרי מכירות או אתרים אחרים. אך אתרים שאנחנו לא מכירים, מוטב לא להשאיר בהם מידע אישי.

חיפוש נכון בגוגל

בשביל להימנע מאתרים זדוניים, הרי שעלינו להיכנס אך ורק לאתרים שאנחנו מכירים דרך גוגל. אם אנחנו מחפשים נושא מסוים, אז נכתוב שאילתא בגוגל, נבחן באיזה אתרים מוכרים אנחנו יכולים למצוא את המידע, ולשם ניכנס.

מערכות אבטחה והגנה

לשמחתנו, ישנן מערכות מיוחדות שמאפשרות לנו להגן על המחשב שלנו, מאפשרות לנו למנוע מאיתנו כניסה לאתרים מסוימים. רצוי להפעיל את המערכות האלה, על מנת שלא נמצא את עצמנו בתור אתר אשר נראה רגיל, נראה בטוח, אך בעצם הוא זדוני. לא תמיד אנחנו נדע את זה, אך מערכות האבטחה ידעו לאבחן.

מה יכול לעורר אתר זדוני?

אתר זדוני יכול לעשות כמה דברים:

ראשית, הוא עלול למשוך מידע אישי מהמחשב שלנו ולעשות בו שימוש. בין אם זה אומר להעביר אותו הלאה ובין אם זה אומר לבצע שימוש לצרכי האתר מבלי שאנחנו יודעים.

שנית, הוא עלול למשוך אותנו לפרסומות או דברים אחרים שיכולים להשפיע עלינו כך או אחרת. זה לא בהכרח דבר פלילי, אך זה בהכרח דבר לא נעים.

שלישית, הוא עלול להכניס וירוסים למחשב שלנו.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים

מזגן פוג'יצו

האם מזגן פוג'יצו הוא מומלץ?

מזגן פוג׳יצו מיוצר על ידי חברה אשר נמצאת בשוק מזה לא מעט שנים ולאורך כל הדרך היא ידועה באמינות ואיכות המזגנים שהיא מייצרת. מזגן כזה

קרא עוד »