האם כל אחד יכול להקים מטבע דיגיטלי?

התשובה הקצרה לשאלה זו הינה "כן". ישנן היום מערכות שמאפשרות לכל אדם ובתמורה סמלית להקים מטבע דיגיטלי חדש משלו. למעשה, כל שנדרש מהמבקשים להקים מטבע דיגיטלי משלהם הינו לבחור למטבע שם, לבחור מערכת הצפנה ולקבוע את מספר המטבעות המקסימליים שיוכלו להיווצר למטבע, קראו באתר https://www.bitsofgold.co.il/he על הדרישות והתהליך. אז אם זו התשובה, וכל אחד יכול להקים מטבע דיגיטלי, למה אין מיליוני מטבעות דיגיטליים?

הגורמים להצלחתו של מטבע דיגיטלי

המטבעות הדיגיטליים כשמם הינם מטבעות שאין להם נוכחות פיזית ובנוסף, נכון להיום, המטבעות הדיגיטליים אינם בבעלות מוסד כמו בנק או מדינה. ערך המטבעות הדיגיטליים נקבע לפי היצע וביקוש כפי שמפורט באתר חברת ביטס אוף גולד. מכיוון שביקוש למטבע דיגיטלי הינו גורם מרכזי בערכו, כדי שיהיה ביקוש למטבע דיגיטלי צריך להתקיים אחד משני תנאים. התנאי הראשון הינו השאלה האם מטבע זה הינו בעל פוטנציאל השקעה. התנאי השני הינו האם במטבע זה מחזיקים או מקבלים אנשים נוספים ברחבי העולם כלומר, האם יש למטבע זה שימוש. אחת הסיבות להצלחתו הרבה של מטבע הביטקוין הינה העובדה שהביטקוין הוא המטבע שהצליח לפרוץ לתודעה הרחבה ויש היום בעלי עסקים קונבנציונליים רבים אשר מקבלים את מטבע הביטקוין בתור אמצעי תשלום לכל דבר.

איך מקימים מטבע שיהיה לו ביקוש?

כאמור, מטבע הביטקוין הינו החלוץ שבמטבעות הדיגיטליים המוצלחים (קראו כאן על הליך הכרייה), אך יחד עם זאת ישנם מטבעות דיגיטליים רבים אחרים בעלי ערך שנסחרים ומשמשים כאמצעי תשלום. אז איך זה קורה? מטבע הביטקוין שנוסד עוד בשנת 2008 בנוי על מערכת שנחשבת כיום למיושנת. מסיבה זו ביצוע עסקאות באמצעות ביטקוין הינו תהליך שאורך זמן רב יותר מאשר במטבעות החדשים. חלק מין המטבעות האחרים שנחשבים למצליחים כמו מטבע הלייטקוין שנוסד בשנת 2011, הינו העובדה שתהליך האישור של עסקאות נמשך זמן קצר בהרבה מהביטקוין. המטבעות הדיגיטליים החדשים יותר שמצליחים לכבוש חלקים מהשוק היום הינם מטבעות שמביאים חידושים טכנולוגיים חדשים יותר כמו מערכת הצפנה מתקדמת או שיתופי פעולה נוספים ולא רק באינטרנט אלא גם מחוצה לו.

כל אחד יכול להקים מטבע דיגיטלי. יחד עם זאת יש להתייחס לנושא כאל סטרטאפ לכל דבר.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים

מתי כוכבי:

מתי כוכבי: עידן הפרטיות ברשת

אחד הדיונים הבולטים, הפופולאריים ביותר בתקשורת בכלל ובפרט בעולם הטכנולוגיה, מתעסק בכל מה שקשור לפרטיות שלנו. אנחנו רואים דיון נרחב בנושא זה, הן בהקשר ליכולות

קרא עוד »

סרט מוצר שיווקי

מבלי להכיר אתכם באופן אישי, ברור כשמש כי בתור עסקים יש לכם מטרה ברורה: למכור, וכמה שיותר. הגדלת מחזור המכירות מעידה על משהו טוב מאד

קרא עוד »