האם אפשר לבנות על קיומו של הביטקוין לאורך זמן

מטרת מטבעות הקריפטו (קריפטוגרפיים) היא בעצם לשנות את מערך הכלכלה בעולם. קהילת מפתחי ומשקיעי הביטקוין למשל, רואים את המהפכה הדיגיטלית כסוף לתרמית הגדולה מכולם – ההון הפיזי. לטענתם העובדה שאנשים בעלי אינטרסים עומדים מאחורי כל המערכת הפיננסית בעולם, גורמת לחוסר אמון בציבור. הם רק שוכחים פרט אחד קטן, שגם מאחורי קהילת הביטקוין עומדים אנשים אינטרסנטיים.

קוד מאובטח

אך עם זאת, נראה שאכן מדובר במערכת אמינה יותר. הסיבה לחוסר האמון בין הצדדים במערכת הפיננסית העולמית היא מפני שעומדים בכל צד אנשים עם דעות אחרות ועם אינטרסים שונים. המהפכה הדיגיטלית הביאה לכך שבמקום שבצד השני שלכם יעמוד אדם בעל זיקה לכסף שלכם, יהיה קוד מאובטח שאתם הבעלים היחידים עליו.

מסחר במטבעות דיגיטליים מתבצע כך שהקוד שמחזיק את הכסף שלכם הוא אוטומטי, ואינו מושפע מביצוע של אנשים עם שיקולים שונים. לראשונה בעולם, ניתן להעביר כסף מהחשבון שלכם לאדם אחר באינטרנט בצורה מאובטחת ביותר ללא כל חשש. העברה שמתבצעת בצורה דיגיטלית היא מוכחת ואינה ניתנת לערעור.

בנק דיגיטלי

אך לא ניתן לומר בצורה חד משמעית שבעיית האמון הפיננסי נפתרה. מכיוון שבעצם מדובר בשוק מסוכן ומוגבל מאוד. העברה בבנק היא מושגחת ולא ניתנת לביצוע במידה ואין כסף. כלומר כאשר תרצו לבצע העברה מחשבון הבנק שלכם, תצטרכו לעבור קודם את הבדיקה של מערכת הבנק, היא תוודא שאכן יש לכם מספיק כסף ותוכלו להעביר אותו.

לעומת זאת, הביטקוין עם זאת שהעסקאות מתבצעות בפנקס ציבורי שלכולם יש גישה אליו, עדיין אין גוף שבודק עד כמה הפעולה שמתבצעת אמינה. המשתמשים חייבים להאמין למערכת ולטכנולוגיה שהיא לא מאפשרת הונאות דיגיטליות. למעשה, כאשר אתם סומכים על מערכת הביטקוין,, אתם סומכים על אנשים בדיוק כמו בבנק.

 

>>>אולי יעניין אתכם לקרוא גם על Bits of Gold

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכות הדפסת תלת מימד: ההבדלים בין FDM, SLA ו-SLS
בתחום ההדפסה התלת מימדית, המגוון העצום של טכנולוגיות ומערכות יכול להיות מכריע. עבור אלה שמתעמקים...
קרא עוד »
אוק 18, 2023
ייעוץ מומחה: בחירת התאורה המתאימה לבית או למשרד
כמומחה לעיצוב פנים ופתרונות תאורה מטעם לגעת באור תאורה באר שבע, אני כאן כדי לשפוך אור על חשיבות בחירת...
קרא עוד »
פבר 21, 2024
ניהול זהויות רבות על תוכנה אחת – איך עושים את זה
אנו זקוקים לניהול זהויות רבות על תוכנה אחת כדי למנוע חדירה של גורמים בלתי רצויים למערכות שלנו. אם...
קרא עוד »
מאי 01, 2019