מחקר מילות מפתח – איך מתחילים?

כל בעל אתר רוצה להזניק את האתר שלו לראש תוצאות החיפוש בגוגל. היום צורך זה הרבה יותר רלוונטי, מכיוון שכולם משתמשים היום ברשת האינטרנט. בעזרת מנוע החיפוש של גוגל ניתן למצוא כל דבר שאנו מחפשים, מידע על מקומות, שעות פתיחה, עדכוני חדשות ואפילו ביצוע של השוואות מחירים בין חנויות או מוצרים שונים.

כדי שהאתר יגיע לראש תוצאות החיפוש יש צורך לבצע מגוון פעולות אופטימיזציה, שאלו נעשות לרוב באמצעות מקדם אתרים מקצועי ומנוסה. בין הפעולות הראשוניות שכל מקדם אתרים מבצע לצורך קידום בגוגל הוא בחינת מילות המפתח הנוגעות לאתר הרלוונטי.

מהן מילות מפתח וכיצד הן תורמות לאתר

מילות מפתח הן תיאור של כל אותן ביטויים (מילים) שהגולשים מקלידים בשורת החיפוש בגוגל. אם לדוגמה גולש מתל אביב מעוניין לקבל מידע על מסעדות הנמצאות באזור מגוריו, מילות המפתח שהוא יבחר להקליד יהיו ככל הנראה "מסעדות בתל אביב".

לכן כל בעל אתר מוכרח לבחור מילות מפתח הרלוונטיות וממוקדות לעסק ולאתר שלו, כדי שהסיכויים שכמה שיותר גולשים שחיפשו ביטויים הכוללים את מילות המפתח, יגיעו אל האתר באופן יעיל ומהיר.

כך תבצעו מחקר מילות מפתח איכותי

כדי לבחור את אותן מילות מפתח הטובות ביותר ורלוונטיות לאתר, יש לבצע מחקר מילות מפתח מקיף ואיכותי, קראו בהרחבה באתר קידום אתרים QPLAY. ניתן למצוא מגוון כלים מצוינים המסייעים למציאה ובחירה של מילות מפתח, ביניהן הכלי של גוגל הנקרא Google Keyword Planner או Keywordtool.io הידידותי לכל משתמש.

הכלים השונים יעניקו לכם תמונת מצב של מילות מפתח פופולריות, כך שתדעו באילו מילים וביטויים כדאי לכם להתמקד כדי להנגיש את האתר לכמה שיותר גולשים המחפשים ברשת. זכרו כי בחירה של מילות מפתח רלוונטיות וטובות איננה מסתכמת במילה אחת או שתיים, אלא בכמה שיותר ובצירופים שונים.

מומלץ לבחור מילות מפתח הכוללות כמה מילים (כמו שמבצעים מספר פעמים רכישה של תמונות בבניית אתר), ולא מילת מפתח קצרה של מילה אחת או שתיים למרות שהיא מאוד פופולרית ורלוונטית אליכם. מכיוון שהתחרות היא גבוהה בין כל מילות המפתח, חשוב לדעת כיצד לעשות שימוש נכון ואפקטיבי במילות המפתח הנבחרות וכך למקד כמה שיותר את הגולשים שיגיעו ישירות לאתר.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
דורון חיים

דורון חיים

יזם אינטרנטי המתמחה בתחום אבטחה ברשת ובלוקצ'יין

פוסטים אחרונים